Проект рішення міської ради «Про затвердження Порядку обліку, зберігання та доступу до інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації нерухомого майна, реєстрових книг та архівних справ на території Попаснянської міської ради»

6 від 03 травня 2019, 14:32
Коваленко Віталій Петрович
Начальник юридичного відділу виконавчого комітету Попаснянської міської ради
вулиця Мічуріна, Попасна, Луганська область, Україна

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На виконання пп. 4.2 п. 4 рішення Попаснянської міської ради від 22.03.2019 № 103/8 виконавчому комітету міської ради було доручено розробити та винести на розгляд Попаснянської міської ради Порядок обліку, зберігання та доступу до інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації нерухомого майна, реєстрових книг та архівних справ на території Попаснянської міської ради. Відтак, підпунктом 10 пункту «б» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, облік відповідно до закону об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності. Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2018 № 186, з метою впорядкування відносин у сфері інвентаризації об’єктів нерухомості запроваджено інститут зберігача інвентаризаційної справи. Згідно з діючим законодавством, зберігач, який здійснює зберігання інвентаризаційних справ, не може діяти на ринку робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Перед виконанням робіт з технічної інвентаризації суб’єкт господарювання звертається до зберігача із запитом про надання копій матеріалів технічної інвентаризації, крім випадку наявності відомостей про об'єкт нерухомого майна у Реєстрі об’єктів нерухомого майна. Після проведення технічної інвентаризації суб’єкт господарювання, що її проводив, протягом тридцяти календарних днів передає матеріали технічної інвентаризації до зберігача, про що на другому екземплярі матеріалів технічної інвентаризації, які зберігаються у суб’єкта господарювання, проставляються відповідна відмітка та підпис уповноваженої особи зберігача. Оскільки на сьогоднішній день не врегульовано правовий механізм доступу суб’єктів господарювання, що здійснюють роботи з технічної інвентаризації нерухомого майна, фізичних та юридичних осіб до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг і архівних справ, необхідно затвердити вказаний Порядок.

Суб'єкти господарювання