Проект рішення міської ради "Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 1 квартал 2019 року"

71 1 Актуально до:
10 від 10 травня 2019, 11:55
Омельченко Яна Сергіївна
Начальник фінансово-господарського відділу
вулиця Мічуріна, Попасна, Луганська область, Україна

Пояснювальна записка до звіту про виконання бюджету Попаснянської міської ради за 1 квартал 2019 року. Організація виконання міського бюджету за 1 квартал 2019 року здійснювалася із дотриманням вимог Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та у відповідності до рішення міської ради 21.12.2018 № 101/3 «Про місцевий бюджет міста Попасна на 2019 рік» (зі змінами). Фінансування з міського бюджету заплановано та проводиться по таким функціям бюджетної класифікації: орган місцевого самоврядування, соціальний захист і соціальне забезпечення, житлово-комунальне господарство, благоустрій, культура, фізична культура і спорт, транспорт, автодорожнє господарство, будівництво та видатки, не віднесені до основних груп. За рахунок коштів міського бюджету утримуються такі бюджетні установи: - 1 по органах місцевого самоврядування (Виконком); - 2 по фізичній культурі (МПЗОВ «Салют» та ПМСЗ «Відродження»); - 1 по іншим видаткам (КУ «Трудовий архів»); - та одержує кошти 1 комунальне підприємство (як одержувач коштів ПКП «СКП»). За звітний період всього отримано доходів загального фонду 6135120 грн, у тому числі по місцевим податкам та зборам надійшло 4075215 грн. без урахування трансфертів, план по доходам за звітний період виконано на 99,5 % до запланованого. Виконання доходної частини у розрізі Кодів КД наведено у додатку до звіту. Виконання плану по орендній платі за землю з фізичних осіб на теперішній час становить 44%, загалом на підставі внесених змін до Податкового кодексу про відтермінування сплати податку в зоні проведення бойових дій, що призвело до недовиконання плану по бюджету взагалі. Також на підставі цих змін не сплачується податок на нерухоме майно як юридичними так і фізичними особами, але це значно не впливає на виконання бюджету оскільки ці податки навіть не нараховуються податковою інспекцією та не були враховані при плануванні бюджету. Перевиконання деяких податкових надходжень склалося за рахунок підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, що призвело до збільшення єдиного податку: з юридичних осіб виконання становить 144%, з фізичних осіб відповідно 141%. Видаткова частина міського бюджету по загальному фонду за 1 квартал 2019 року виконана на 72%, по спеціальному фонду на 11%, недовиконання пов’язано із повторним проведенням двох процедур тендерної закупівлі. У звітному періоді Попаснянською міською радою відповідно до діючого законодавства було надано пільги по сплаті земельного податку та орендної плати суб’єктам господарювання (в розрізі платників податків наведено окремим додатком). Інша інформація. Виконавчим комітетом Попаснянської міської ради постійно проводиться контроль за ефективністю і цільовим використанням бюджетних коштів, за оплатою спожитих енергоносіїв. Вживаються дієві заходи щодо обмеження обсягів бюджетних зобов’язань з урахуванням реальних надходжень до міського бюджету та оптимізації бюджетних видатків, мережі і штатів бюджетних установ. Проводиться моніторинг надходжень до міського бюджету та забезпечення першочергового фінансування захищених статей видатків, насамперед, заробітної плати з нарахуваннями. Встановлено особистий контроль за станом виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів міського бюджету. В місті по бюджетним установам відсутня прострочена кредиторська заборгованість по виплаті заробітної плати з нарахуваннями. Забезпечено проведення розрахунків за комунальні послуги: теплову енергію, водопостачання й водовідведення, електричну енергію, газопостачання, які споживаються бюджетними установами. В проміжному звіті за 1 квартал 2019 року по міському бюджету м.Попасна обліковуються наступні показники: Дебіторська заборгованість по загальному та по спеціальному фонду на початок звітного періоду відсутня, на кінець звітного періоду обліковується дебіторська заборгованість 186277,28 грн. по КПК 0216011 «Експлуатація та технічне обслуговування житлового фонду» по попередній оплаті 30% за капітальний ремонт багатоквартирного житлового фонду, строк звітування по якій не настав. Кредиторська заборгованість по загальному фонду КПК 5062 складає 1593,32 грн. прострочена минулих років по КЕКВ 2800 (оплата пені та штрафних санкцій за неоплачену реактивну електроенергію ТОВ «ЛЕО»). Прострочена та незареєстрована заборгованість відсутня. Дебіторська та кредиторська заборгованість за операціями які не відносяться до виконання кошторису відсутня.

Всі мешканці міста.